Ікона Божої Матері – одна з найбільш шанованих в християнстві. Відомо безліч випадків, коли образи Богородиці являли віруючим чудеса. У важкі дні випробувань образ Божої Матері оберігає віруючих, тому її ще називають Заступницею.

Перші згадки про образи Божої Матері сягають ще до часів Римської імперії. Деякі джерела стверджують, що образ Богородиці був відображений її сучасниками. Згідно з традиціями, образ на іконах одягнений в традиційне вбрання синього або пурпурного кольору – туніку або мафорій, покривало заміжньої жінки, що накриває голову і плечі. На іконах Божа Матір зображена з немовлям Ісусом або сидить в позі Оранти, традиційній позі заступництва.

Розрізняють декілька канонічних сюжетів, в яких зображений лик Заступниці. Вони мають грецькі назви. До основних відносять:

  • Одигітрія – образ Божої Матері з немовлям Ісусом, написаний, як стверджується, самим євангелістом Лукою. Найбільш поширений вид ікон.
  • Елеуси – так звані ікони «розчулення», де Богородиця зображена з Ісусом, притискаючись до нього щокою. Популярний образ давньоруської іконографії.
  • Панахранту – образ всемилостивої Божої Матері, що сидить на троні. Символ величі і милості Богородиці.
  • Різні акафістні ікони, засновані на епізодах і віршах з Євангелія.

Всього налічують понад 140 різних варіантів зображення, всі вони складають так званий Богородичний іконостас.

Традиційно виділяють найбільш шановані православні ікони Матері Божої.

  • Казанська Божа Матір. Одна з найбільш шанованих ікон в російському православ’ї, вважається чудотворною.
  • Покров. На ній зображена Богородиця з покривом в руках, символізує милість і захист.
  • Семистрільна. Дає віруючим позбавлення від жорстокосердості і приносить примирення.

Також відомі ікони, названі за місцем їх явлення. Так, можна відзначити Почаївську Божу Матір, Києво-Печерську та інші.

Ікони Божої Матері з бурштину

Ікона Божої Матері, виконана з бурштину, займе почесне місце в будинку, стане одним з центрів духовної радості, прикрасить собою будь-яке житло.

Купуючи бурштинові вироби, важливо пам’ятати, що цей камінь відноситься до розряду ювелірних та, на жаль, часто підробляється. Також потрібно подбати про юридичну чистоту походження мінералу, адже образ Божої Матері не може бути виконаний з матеріалу, отриманого нечесним шляхом.

Інтернет-магазин «Бурштинова кімната» пропонує купити ікони Богородиці з бурштину найвищої якості. Всі образи, представлені в каталозі «Янтарної кімнати», виконані майстром вручну, з використанням бурштину рівненської групи (найвища категорія у всесвітній класифікації). Чистота походження, його якість підтверджуються спеціальними документами.

Каталог «Янтарної кімнати» містить найбільш популярні ікони Божої Матері з Богородичного іконостасу. Доступні варіанти виконання – матеріал підкладки (дерево, полотно), обрамлення (рамки різних видів, кіот), підніжки, захисне скло і т.п.

Ціна визначається розміром ікони, а, значить – кількістю використаного каменю. В інтернет-магазині «Янтарна кімната» можна придбати образи різних розмірів або замовити індивідуальний виріб.

Купити ікону Божої Матері з бурштину можна як безпосередньо в магазині «Янтарної кімнати», так і замовити її онлайн на сайті інтернет-магазину. В такому випадку доставка займе не більше 1-2-х днів по Україні. Відправлення за кордон потребують трохи більше часу, але «Янтарна кімната» гарантує доставку ікони в будь-яку країну світу в найкоротші можливі терміни. Для митниці надаються всі необхідні документи.

Ікона Божої Матері з бурштину