В іконографії сімейними іконами прийнято називати образи, які, як вважається, оберігають сім’ю. Лики Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці, Святої Трійці, зображені на них, а також лики святих покликані оберігати домашнє вогнище, зберігати і благословляти рід.

В якості сімейних ікон можуть виступати іменні ікони, що зображують тезоіменитих святих, на честь яких носять імена мешканці будинку. Також як сімейні ікони з покоління в покоління передаються вінчальні пари – в цьому випадку образ Христа Спасителя символізує чоловічу частину сім’ї, а Пресвятої Богородиці – жіночу частину.

Розрізняють дві манери написання сімейних ікон. В одній з них лик Ісуса, Богородиці відображений у верхній частині зображення, в центральній частині розташоване зображення святих, серед яких може знаходитися ангел-хранитель сім’ї. Інший тип сімейних ікон зображує Спасителя або Богородицю в центрі, а образи святих розташовані на полях. Такі образи називають полеосними.

Сімейні ікони з бурштину

Раніше сімейні ікони писалися на замовлення для багатих родин. Вони ставали сімейними святинями, що дбайливо зберігалися й передавалися у спадок.

У наш час сімейна ікона доступна кожній віруючій людині. Щоб підкреслити її статус оберега роду, вона виготовляється з бурштину.

Бурштин – це ювелірний камінь органічного походження, який являє собою шматочки стародавньої скам’янілої деревної смоли. З плином часу і під впливом навколишнього середовища вона перетворилася в цінний мінерал з незвичайними властивостями.

Одна з них полягає в тому, що бурштин слабо переломлює світло. Це означає, що відтінки мінералу, які можуть перебувати у всій видимій частині спектру, не змінюються в залежності від яскравості і кута освітлення. Цією властивістю майстри-ювеліри також користуються, складаючи образи на пофарбованій у різні кольори підкладці ікони – всі нанесені на неї відтінки будуть тільки посилюватися призмою мінералу.

Бурштин дуже добре піддається обробці і шліфовці. Створюючи бурштинову сімейну ікону, майстер ретельно добирає мінерали різних відтінків, складаючи з каменів різної форми і розміру надзвичайно живе зображення.

Сімейна ікона, виготовлена з бурштину, має духовну і матеріальну цінність, тому по праву може вважатися символом роду, сімейною реліквією і святинею.

Де купити сімейні ікони з бурштину

Вибираючи бурштинову ікону, покликану стати оберегом сім’ї, важливо звернути увагу на поєднання кілька моментів:

  • Камені, використані для виготовлення образу, повинні мати перевірене походження, а сама ікона при бажанні забезпечена паспортом.
  • Образ повинен відповідати канонам іконографії, оскільки він є втіленням Божественного в будинку, біля нього моляться до Господа.
  • Майстер-іконописець повинен мати достатній досвід і майстерність, щоб скласти високоякісне зображення з бурштину.

Майстерня бурштинових виробів «Янтарна кімната» для створення сімейних ікон використовує рівненський бурштин, найкращий в світі. Його якість підтверджується експертними оцінками, а походження – документами, які, при необхідності, дозволяють перевозити виріб за кордони України. У каталозі інтернет-магазину «Бурштинової кімнати» можна підібрати сімейну ікону, іменну або з ликами Христа Вседержителя і Богородиці.

Також на сайті «Янтарної кімнати» вибирають розмір образу, його обрамлення, додаткові елементи захисту і аксесуари. Від сукупності цих параметрів залежить ціна сімейної ікони з бурштину.

Доступне виготовлення бурштинової сімейної ікони на замовлення.

«Янтарна кімната» здійснює доставку обраних сімейних ікон в будь-який населений пункт України та за кордон.