Відомі безліч ікон і картин, на яких відображена Таємна Вечеря – остання трапеза Ісуса Христа в оточенні апостолів, його дванадцяти учнів. Вона сталася на честь свята Великодня, в перший день Опрісноків. На ній Ісус відкрив таємницю Євхаристії – освячення хліба і вина, які стали пізніше втіленням крові і плоті Сина Господа, символами віри в воскресіння, а сама Євхаристія втілює головне таїнство віри в Христа Спасителя.

 Під час Таємної Вечері Ісус передбачив зраду одного зі своїх учнів – Іуди з Юдеї, який, за переказами, служив скарбником. Також Ісус передбачив майбутнє Церкви Христової і всього світу.

Православні християни згадують встановлення таїнства Євхаристії у Великий Четвер, який, за традицією, ще називають Чистим Четвергом. Також кожна літургія містить поминання тіла і крові Христа, втілених у хлібі й вині – таким чином, Таємна Вечеря є однією з найголовніших подій в християнському світі й житті віруючих людей.

Сюжет Таємної Вечері став предметом натхнення багатьох художників. Найбільш відома картина Таємної Вечері належить пензлю великого італійського майстра Леонардо да Вінчі. Вона, як і багато інших, увійшла до скарбниці світового образотворчого мистецтва.

Ікону Таємна Вечеря в християнських храмах розташовують, як правило, перед входом, нагадуючи людям, що входять, про спокуту Ісусом Христом гріхів, про смирення і людинолюбство.

У будинку ікона Таємна Вечеря може розташовуватися в різних приміщеннях, проте найчастіше вона знаходиться на кухні, освячуючи щоденний прийом їжі.

У молитві іконі Таємної Вечері в Чистий Четвер напередодні Великодня віруючі підносять Господа, просять його про прощення і милость.

Таємна Вечеря: ікони і картини з бурштину

Події Таємної Вечері в усі часи надихають іконописців на написання ікон. Не виключенням стали майстри, які творять картину трапези Ісуса і апостолів з бурштину. Використання цього цінного ювелірного каменю підкреслює урочистість сюжету, адже під час вечері відбулося явище Євхаристії, пророкування зради і передбачення незламної сили християнської віри.

Художники, що використовують в своїй творчості бурштин, найчастіше створюють репродукції картини Леонардо да Вінчі «Таємна Вечеря», можливо, стилістично не найточнішою, але найбільш виразною з усіх відомих у світі.

Найкращий бурштин, який використовується для створення ікон і картин, відноситься до рівненської групи, що отримала, завдяки якості мінералу, всесвітнє визнання. Він являє собою скам’янілу викопну смолу хвойних дерев палеолітичних лісів, які виростали на території сучасної Рівненської, Волинської та Житомирської області. Рівненський бурштин володіє надзвичайною пластичністю, забарвлений в усі відтінки видимих кольорів та не заломлює світло.

Ікони та картини Таємна Вечеря, виготовлені з бурштину, – це сімейний оберіг, покликаний нагадувати про спокуту Ісусом гріхів людства, справедливості і милосердя Господа. Вони мають велику художню цінність і можуть передаватися у спадок як сімейна святиня.

Де купити ікону і картину Таємна Вечеря з бурштину?

Якщо ви вирішили купити бурштинову ікону або картину, присвячені Таємній Вечері, зверніться в майстерню «Янтарна кімната». Її майстри відтворюють сюжет найбільш значимою трапези в історії християнства з рівненського бурштину, який має документально підтверджену якість і походження. На сайті «Янтарної кімнати» можна вибрати різні виконання Таємної Вечері, в тому числі і бурштинову репродукцію картини Леонардо да Вінчі.

Щоб купити ікону (картину) Таємна Вечеря в «Янтарній кімнаті», в каталозі інтернет-магазину потрібно вибрати зразок, а також вказати розміри, матеріал підкладки, раму або обрамлення, захисне покриття, наявність підставки та інші деталі, від яких залежить ціна виробу. Оплату покупки можна робити різними способами, в тому числі післяплатою.

Доставка обраного твору здійснюється як по Україні, так і в будь-яку країну світу. Для митного оформлення надаються необхідні документи.

На всі картини і ікони, виготовлені в «Янтарній кімнаті», надається гарантія. На випадок необхідності догляду за виробами свої послуги готова надати сервісна служба.

Ікона Тайна вечеря з бурштину