Святий великомученик Георгій Побідоносець
Святий великомученик Георгій Побідоносець шанується як покровитель воїнства. Крім того, святий вважається покровителем усіх, що займаються фермерським господарством.
Святий великомученик Георгій Побідоносець - покровитель військових, хліборобів, тваринників. Ікона, на якій зображений його образ, захистить всіх, хто несе дійсну військову службу, знаходиться в запасі або вже пішов на заслужений відпочинок, віддавши військовому справі роки життя. Разом з ними молитва перед іконою захистить і їх родини. Також перед іконою святого Георгія Побідоносця моляться про новобранців строкової служби, про те, щоб служба була вдалою і молодого воїна минули можливі небезпеки, які можуть відбуватися в період виконання ним військового обов'язку. Тим, хто живе на селі, добре читати молитви святому Георгію і мати в будинку ікону його, щоб молитва перед нею захистила від проблем, пов'язаних з веденням сільського господарства. Також святий Георгій шанується в Грузії, Осетії, Росії, є покровителем Москви і в конфесіях Західної Європи.
День пам'яті святого Георгія Побідоносця святкується в Православній Церкві чотири рази на рік. 23 квітня / 6 травня, 3/16 листопада - згадують оновлення храму Великомученика Георгія в Лідді, що відбувалося в IV столітті; 10/23 листопада - в Грузії згадують колесування святого Георгія; 26 листопада / 9 грудня - Православна Церква святкує по велінню князя Ярослава Мудрого (його ім'я в Святому Хрещенні Георгій) в пам'ять про освячення в цей день князем храму Святого великомученика Георгія в Києві.
Святий великомученик Георгій Побідоносець, багаторазово зображували на хоругвах воїнства, на монетах великих князів і їх іменних печатках, - один з найбільших символів державної слави і військової доблесті. Його ікона - пам'ять про прославлення його імені у багатьох історичних подіях. Князь Ярослав Мудрий, у хрещенні - Георгій, доклав багато зусиль для вшанування імені святого в Православній Церкві. Ним засновані місто Юр'єв (нині Тарту, Естонія), монастирі на честь святого Георгія в Новгороді та Києві, де ним був споруджений і освячений святителем Іларіоном, митрополитом Київським і всієї Русі в 1051 році храм Святого великомученика Георгія. Юрій (Георгій) Долгорукий заснував Москву. Святий великий князь Володимирський Юрій (Георгій) Всеволодович - в народній пам'яті Єгорій Хоробрий - став на чолі військ на боротьбу з золотоординськими загарбниками. Саме в цей час зображення святого Георгія Побідоносця як святого вершника, який пронизує списом змія, з'являється в геральдиці в цілому - на гербах, прапорах. Оскільки цей образ був шанований у багатьох християнських державах, то поява його, крім самої прославленої в багатьох місцях ікони, в геральдиці Русі зміцнило зв'язок держави з іншими християнськими країнами. Однією з них була Грузія, де ім'я святого Георгія було першим серед святих після Богородиці.