Святий преподобний Сергій Радонезький

Святий преподобний Сергій Радонезький по молитві до нього захистить Вас від будь-яких життєвих проблем. Cвятого просять захистити дітей від поганого впливу, від невдач у навчанні. Молитви перед іконою святого, який сам був зразком смиренності, допомагають у набутті смирення і приборканні гордині - і своєю, і будь-чиєї - так як гординя відома як зло, від якого походять багато неприємності в житті нашому та оточуючих.

На згадку про благословення преподобного Сергія Радонезького благовірного князя Дмитра Донського перед його боєм з ханом Мамаєм на Куликовому полі і про молитовний захист військ у цьому пам'ятному бої і зараз просять преподобного Сергія захистити державу від ворогів. Також у молитві перед іконою святого просять захистити дітей від поганого впливу, від невдач у навчанні. Преподобний Сергій Радонезький по молитві до нього захистить Вас від будь-яких життєвих проблем, зокрема, його молять про захист вдів і дітей, які залишилися без піклування. І природно всі чоловіки, які носять ім'я Сергій, матимуть в його особі свого небесного покровителя, якщо, звичайно, визнають його таким і будуть звертатися до нього з проханнями про допомогу і захист.

День пам'яті святого преподобного Сергія Радонезького святкується чотири рази на рік: 25 вересня / 8 жовтня в день його кончини, 23 травня / 5 червня - разом з Собором Ростово-Ярославських святих, 5/18 липня в день знайдення мощей преподобного Сергія Радонезького і 6/19 липня - разом з Собором Радонежських святих.

На іконі Святого преподобного Сергія Радонезького Чудотворця ми бачимо старця з вузьким, строгим обличчям, права рука його піднята в жесті благословення, у лівій - сувій як символ досконалості в пізнанні. З тих пір як преподобний Сергій на дівочому полі під старовинною підмосковною Коломною благословив святого благовірного князя Дмитра Донського на битву на Куликовому полі, до його чудотворних ікон притікають багато і багато людей. Від образу святого старця віє мудрістю, строгістю і добротою. Цю ікону часто вносять в будинок, де є малі діти, і за молитвами батьків перед нею святий Сергій Чудотворець призиває їх на навчанням, послух старших, допомагає напоумити неслухняних, особливо підлітків в перехідному віці. Вже з отроцтва люди починають впадати у гріх гордині. Але, дивлячись на ікону, читаючи історію унікальної, повної духовних подвигів і винесених святим тяжб людського життя і порівнюючи з цим зразком своє життя, кожен віруючий або просто зацікавлена людина мимоволі подумає і про те, що йому варто було б змінити у своїх відносинах з близькими і з Богом. З близькими - своїми домочадцями, друзями, товаришами по службі - може, варто стати терпимішим і уважнішим. З Богом - частіше звертати до Нього своє серце і просити про заступництво перед Ним у Богородиці і святих Його, і неодмінно - у святого чудотворця преподобного Сергія Радонезького. Святий Сергій не залишив після себе жодного рядка, він все життя уникав прямого вчительства. Як ми пам'ятаємо, він не відразу прийняв у келію і преподобного Никона, вважаючи його скоріше молодшим братом і помічником, ніж учнем. Його життя - це вчення подвижництвом, діяннями добра на благо Бога, Церкви, зміцнення чернецтва і просто - зразок самовідданого служіння людям, даний нам в науку.