Святий апостол Андрій Первозванний

Святий Андрій названий Первозванним, тому що був покликаний першим з апостолів і учнів Ісуса Христа. Святий апостол Андрій Первозванний - покровитель професій, пов'язаних з морем. Йому моляться про захист тих, хто виходить у плавання. Святий також протегує перекладачам і вчителям іноземної мови. Батьки дочок і самі дівчата просять святого Андрія Первозванного про вдале заміжжя.

Щоб захистити моряків у далекому поході, перед виходом екіпажу в море рідні та близькі замовляють у церкві молебень Андрію Первозванному. Служать молебні перед морським походом і на флоті, прямо на корабельному судні, щоб Господь за заступництвом святого апостола Андрія Первозванного допоміг їх успіхам у бойовому поході, сприяв Його захистом діям дослідного судна, рибалкам і так далі. Також святому Андрію Первозванному моляться про захист цнотливості дочок і про те, щоб Господь допоміг їм знайти хорошого нареченого.

День пам'яті святого апостола Андрія Первозванного вчиняється двічі на рік - 30 червень / 13 липня і 30 листопада / 13 грудня.

Ікона Святого Андрія Первозванного знаходиться чи не в кожній церкві. Його шанування на Русі починається ще з часів апостольських діянь, по суті, християнську віру на язичницьку Київську Русь приніс саме він, і саме з його приходом Святий Дух Христової віри з волі Божої став поступово зміцнюватися в серцях наших предків, що населяли ці простори. Зерно Христової Віри, Істини Святого Духа, принесене нам апостолом, виявилося благотворним і глибоко закріпленим у подальшій історії духовного розвитку Батьківщини: згадаймо, що хрестив Русь святий князь Володимир Святославич був вихованцем його бабці княгині Ольги, яка була благочестивою християнкою. І сьогодні, стоячи перед іконою Святого апостола Андрія Первозванного, чи не варто піднести йому вдячну молитву за те, що він з волі Божої приніс нам дивну можливість відкрити в собі життя духовне, яка робить людей людьми, причаститися високих Божественних таємниць, які несуть нам світло , захист, допомогу, пораду і головне - Любов Господа? А на іконі ми бачимо довгобородого старця, який стискає міцною рукою Біблію та хрест, який одночасно є його палицю по шляху духовного і по шляху земному, пройденого ним багато століть тому заради духовного спасіння наших предків і заради нас з вами.