Святий Іоанн Хреститель

Святий Іоанн Предтеча, Хреститель Господній, був останнім з пророків, який говорив про прихід Месії. Про нього Ісус Христос говорив, що «Не було нікого в усьому роді людському, хто був би вище Іоанна». Тому Церква після Богородиці шанує його більше всіх святих. Предтечею його називають, тому що він прийшов з проповіддю перш Спасителя, а Хрестителем - так як він хрестив у водах Йордану Ісуса Христа.

Ікона захистить Вас від ворогів і від обману. З молитвою до Івана Предтечі звертаються з проханням про те, щоб людина розкаялася і повернулася до Бога. Також відомо, що образ Хрестителя позбавляє навіть від самого сильного головного болю.

Дні пам'яті встановлені Православною Церквою: 12 вересня / 6 жовтня - зачаття; 24 червня / 7 липня - Різдво; 29 серпня / 11 вересня - усікновення глави; 7/20 січня - Собор Іоанна Хрестителя у зв'язку зі святом Водохреща; 24 лютого / 9 березня - перше і друге знайдення його глави, 25 травня / 7 червня - третій Знайдення Голови; 12/25 жовтня - свято перенесення його правої руки (десниці) з Мальти до Гатчини.

Ікона Святого пророка і Хрестителя Іоанна Предтечі показує нам велику людину. Він вірив у Бога, і це допомогло йому виконати своє призначення. Він підготував людей до приходу Ісуса. Головною ж його місією було хрещення Христа. Але і крім цього життя Іоанна Хрестителя служить прикладом рішучості в боротьбі за Божу правду і сміливості у викритті зла.