Свята мучениця Тетяна

Свята мучениця Тетяна жила в кінці II - початку III століття в Римі. З дитинства вона виховувалася в християнській вірі, відрізнялася чесністю і працьовитістю. Вона прийняла мученицьку смерть після того, як відмовилася поклонятися язичницьким богам. У нас Свята Тетяна є покровителькою студентів. Вважається, що молитва, звернена до мученице, допомагає не тільки в навчанні, але і в службових справах, сприяє кар'єрному росту. Свята є захисницею всіх жінок з ім'ям Тетяна.

Насамперед, свята мучениця Тетяна - покровителька студентства. Якщо Ви отримуєте вищу освіту, або хтось із знайомих, або Ваші діти - свята Тетяна Ваша перша помічниця. Навіть якщо до святої Тетяні звернеться абітурієнт - це буде дуже вірне звернення. Так що перед залікової або екзаменаційною сесією, крім володіння знаннями, добре підкріпити свою удачу на іспиті заступництвом святої покровительки, і якщо Ви або Ваша дитина вирішив отримати вищу освіту - придбайте цю ікону. Це буде дуже до речі і в якості подарунка новоспеченому студентові як нагорода за вступ до ВНЗ. І, звичайно, свята Тетяна - заступниця і покровителька всіх Тетян, і їм добре б мати свою іменну ікону.

День пам'яті святої мучениці Тетяни встановлений Православною Церквою 12/25 січня.

Ім'я Тетяна в перекладі з грецької означає - засновниця. Невідомо, з яких міркувань імператриця Катерина підписала Указ про заснування Московського університету саме в цей день, але свята Тетяна з тих пір стала справжнім покровителем студентської братії. Лагідна, але сильна духом мучениця тепер не має забуття, тому що не переведуться в світі студенти в усі часи.  У студентства вже навіть накопичився цілий арсенал своїх забобонів, які можуть, на їх думку, врятувати на іспиті «потопаючого школяра». Це і монета під п'ятою, це заборона на миття голови перед іспитом - не дай Бог, вимиється знання, накопичене в останню передекзаменаційну ніч. А вже квиток № 13 - взагалі кошмар, гірше чорної кішки... А краще - вивчити все, що можливо, стати і помолитися зранку святий Тетяні, і якщо Ви зробили все, що могли, вона допоможе, навіть якщо Ви витягнете найважчий квиток з самою важкою для Вас темою. Якщо залишиться «хвіст» - помоліться і йдіть. Якщо у викладача є на Вас «зуб», а й таке буває, - помоліться святий Тетяні і йдіть. Якщо сесія буде здана гідно і в термін - не забудьте подякувати святій за заступництво. Святі в Царстві Небесному гідні і любові, і подяки. І вони посміхнуться Вам з небес, якщо Ви скажете їм просте «дякую». Але тільки від чистого серця.