Ангел-Охоронець

Ангел-охоронець допомагає в будь-якій біді. До ікони звертаються при серйозних ускладненнях в життєвих справах або коли просто шукають підтримки. Молитва до ангела-хранителя допомагає подолати страх, дає впевненість у повсякденних справах. Рекомендується тримати ікону в будинку у східному кутку кімнати. Моляться теж вдома. Робіть це щоразу, коли Ви виходите на вулицю. Тоді Ваш ангел-охоронець подбає про благополуччя шляху і повернення.

Кожному з нас при таїнстві хрещення дається Ангел-Хранитель - представник сил безтілесних, який все життя з нами, зберігає нас, захищає і попереджає про можливі проблеми, якщо ми щиро любимо Бога, віримо Йому, сподіваємося на нього. Молитви перед іконами Ангела-Хранителя, які включені, зокрема, в ранковий і вечірній молитовне правило, в тому числі перед іконою «Ангела-Хранителя», захищають нас весь день, а потім і всю ніч від вторгнення в наше життя сил зла.

Святкування ікони Ангела-Хранителя як такого немає, але раз на рік ми святкуємо Собор архістратига Михаїла (в перекладі з єврейського «той хто як Бог»), поставленого Господом над усіма чинами ангельськими та інших сил безтілесних - цей день припадає на 8 / 21 листопада. Дата встановлена наступним чином: листопад - дев'ятий місяць за рахунком від березня, з нього в стародавні часи починалося літочислення року, а дев'ять - це число ангельських чинів. Восьме ж число означає восьмий день творіння, в який настане друга Христове пришестя, - прийде Господь з усіма Його безтілесними силами творити Суд Свій: «прийде Син Людський у славі Своїй і всі святії ангели з Ним».

Ангели для нас завжди залишаться таємницею, поки ми живі. Ми побачимо свого Ангела-Хранителя, тільки коли за гранню видимого світу він поведе нас назустріч невідомому світлу.