Ключова особливість цього типу картин в тому, що іслам забороняє зображення людини. При цьому строгих обмежень в Корані з цього приводу немає, повна заборона на написання картин з людьми – думка окремих течій в ісламі.

Прихильники повної заборони призводять 2 аргументи:

  • теоретично мусульманська картина може використовуватися як об’єкт поклоніння, що суворо заборонено;
  • уподібнення творцеві. Зображення людини якщо і допускається, то тільки з нечіткими рисами обличчя.

Єдиної думки з цього питання серед мусульман немає. Шиїти, наприклад, терпимо ставляться до мініатюр. У цій течії під суворою забороною лише зображення пророка і його близьких.

Компроміс народився наступний – у всьому, що стосується відправлення культу, зображення людей під забороною. У побуті ж мініатюри і повноцінні портрети не заборонені. Поправки можливі для різних течій ісламу.

 Особливості мусульманських картин

Крім людей обговорюється заборона на зображення тварин. Рішення знайшлося те ж, що і у випадку з людьми. На мусульманських картинах їх зображення зустрічаються.

З іншого боку відзначимо розвинену каліграфію, це пояснюється складнощами з зображенням живих істот на картинах. При декоруванні мечетей майстри використовували символи, мозаїку, так що ці напрямки розвинені добре.

Не обійшлося і без символізму. В асортименті магазину «Янтарна кімната» є картина Аллах, на ній в центрі сюжету – надпис Аллах на темному тлі.

 Як купити бурштинову мусульманську картину

Красиві мусульманські картини підійдуть і на роль подарунка, і в якості прикраси житла. У магазині «Янтарна Кімната» є картини із зображенням східної архітектури, портрети видатних історичних постатей, зображення тварин.

Використання бурштину дає теплу кольорову гаму, а застосування різних за розміром шматків і крихти дозволяє навіть дрібні деталі передати з максимальною точністю. Навіть з невеликої відстані мусульманські картини виглядають максимально реалістично.

Цей напрямок живопису досить специфічний. Наші майстри готові виготовити картину під замовлення, з урахуванням побажань замовника. Якщо підбираєте таку картину як подарунок, рекомендуємо уважно підійти до вибору сюжету, в ісламі будь-яка дрібниця грає роль.

Узгодити деталі замовлення можна через сайт магазину «Янтарна Кімната» або при візиті в нашу майстерню. Знаходиться вона у м. Рівне, там же можете оцінити якість уже готових робіт.