З давніх часів, з моменту прийняття християнства, у східних слов’ян вкоренилася традиція давати ім’я новонародженим по імені святого, на чиє свято припадала дата народження немовляти. Практично всі дні року в календарі мають такі свята, а якщо день народження дитини не випадав на такий день, батьки називали дітей на честь святкування найближчого святого.

Мабуть, витоки появи іменних ікон в східній православній традиції беруть початок від цього звичаю, хоч у всесвітньому православ’ї іменні ікони почали з’являтися в IV-V століттях нашої ери.

Вважається, що іменна ікона підсилює зв’язок тезоіменника – людини, ім’я якої збігається з ім’ям святого, – з Господом. Таким чином, іменна ікона стає свого роду оберегом, а святий, лик якого зображений на образі, – персональним заступником перед Богом.

Іменна ікона надає індивідуальний характер молитвам людини. Вона, поряд з іконами Ісуса Христа і Божої Матері, знаходить почесне місце в будинку, до неї моляться, просять захисту, підносять молитви про заступництво і милосердя.

Іменні ікони з бурштину

Бурштин – це матеріал, який якнайкраще підходить для іменної ікони. Він має здатність вбирати енергію навколишнього світу. Цей камінь утворився зі скам’янілої смоли хвойних дерев, і на протязі сотень мільйонів років набував здатність вбирати в себе сонячне світло і зберігати свідоцтва життя живих істот. Іменна ікона з бурштину «насичується» молитвами до святого, посилюючи щирість прохань віруючої людини до Господа.

Щоб дізнатися, який саме святий є іменним заступником, потрібно знайти в церковному календарі дату свого народження і дізнатися, який святий покровитель їй відповідає. Після цього можна купити іменну ікону з бурштину.

Важливо, щоб придбаний образ був виготовлений з каменю хорошої якості, адже, чим чистіше мінерал, тим сильніше виявляються його чудові властивості. Крім того, необхідно переконатися в чистоті походження використаного матеріалу, – це правило, втім, дійсно для будь-якої речі, особливо ікони.

Де купити іменні ікони з бурштину?

Інтернет-магазин «Янтарна кімната» пропонує купити іменні ікони з бурштину рівненської групи. Його походження і якість підтверджено документами. Рівненський бурштин займає найвище місце у всесвітній класифікації цього мінералу.

Майстри «Бурштинової кімнати» вручну складають образи святих, які представлені в каталозі інтернет-магазину. Створення ікони вимагає великої майстерності і досвіду. Кожен камінь проходить ретельну перевірку якості, мінерали підбирають за формою, відтінком і розміром.

Ціна іменної ікони з бурштину складається з вартості ваги каменів, матеріалу підкладки, обрамлення, захисних елементів. Розмір ікони і додаткові характеристики можна вибрати на сайті «Янтарної кімнати».

Інтернет-магазин надає можливість купити іменні ікони з бурштину онлайн покупцям з міст Київ, Одеса, Харків, Дніпро, інших населених пунктів України. Доставка придбаного товару відбувається упродовж одного-двох днів. Також можлива відправка виробів за кордон. Надаються документи для митниці.

Для оптових покупців «Янтарної кімнати» передбачена система знижок.

Іменні ікони з бурштину