Під інклюзом розуміється шматок бурштину із комахами, тваринами, рослинами або їх частинами всередині. На якісний бурштин з комахами припадає близько 1% від загального обсягу видобутої скам’янілої смоли в світі. Такий камінь вважається рідкісним, коштує дорожче в порівнянні із звичайними каменями і сам по собі є оригінальною прикрасою.

Для формування бурштину з інклюзом потрібно, щоб комаха або дрібна тварина потрапила в смолу і не змогла з неї вибратися. Поступово смола вкриває її повністю, але потрібно ще одна умова. Смола повинна потрапити у воду, при захисті від доступу повітря вона буде зберігатися мільйони років і перетвориться в бурштин. Цим і пояснюється рідкість подібних каменів.

Інклюз в бурштині частіше представлений комахами. Відомі приклади, коли знаходили дрібних хребетних тварин, але це рідкість. Навіть дрібні ящірки і великі комахи в змозі вибратися з смоли. Зустрічаються фрагменти з включенням моху, листя, але цінність таких інклюзів нижче.

Остерігайтеся псевдоінклюзов – цим терміном називаються фрагменти бурштину з будь-яким неорганічним включенням (пісок, вода, повітря в середині каменя). Вони використовуються як декор, але коштують дешевше.

Скам’яніла смола з включеннями представників стародавнього тваринного і рослинного світу цінується не тільки в декорі. Вчені використовують такі знахідки для вивчення непогано збережених зразків флори і фауни, що існувала за десятки мільйонів років до нашої ери.

 Де купити бурштиновий інклюз

Купити комах в бурштині можна в магазині «Янтарна Кімната». Асортимент регулярно поповнюється, так що відстежуйте пропозицію на сайті або в нашому магазині.

Що стосується ціни бурштину з інклюзами, то вона визначається розмірами каменю, його прозорістю і типом включення. Наприклад, смола з включенням великої комахи коштує дорожче, ніж інклюз з (розповсюдженими в 90% випадків) дрібними двокрилими.

Ми продаємо інклюзи окремо, але при необхідності можемо виготовити з нього оригінальну прикрасу або сувенір. Дуже добре виглядають підвіски, кулони з інклюзами в бурштині. Оправа виготовляється зі срібла, золота, позолоченого срібла або латуні. Камінь з комахою всередині обробляється таким чином, щоб втрати матеріалу були мінімальні.

Придбати інклюз можна через сайт магазину «Янтарна Кімната» або купити його, відвідавши магазин особисто. Індивідуальне замовлення можна зробити обговоривши деталі з менеджером.