Ікона Ісуса Христа займає найголовніше місце у всій християнській іконографії. Прийнято вважати, що, підносячи молитви біля ікони Ісуса Христа Спасителя, людина через його образ звертається безпосередньо до Господа. Тому в молитві можна просити про всяку милість Господню, найголовніше, щоб молитва була виголошена від чистого серця зі щирою вірою у Всемогутнього Господа Бога.

Перші зображення Ісуса Христа відомі ще з часів катакомбного періоду, коли християни, гнані світською владою, змушені були підносити молитви в печерах. Найбільш відома зі збережених ікон того періоду – Ісус Христос на Убрусі або Ікона Спаса Нерукотворного. Вважається, що образ Спасителя був відображений на хустці, яким Ісус утер своє чоло, а пізніше був перенесений на дерев’яну основу.

Історія пам’ятає і часи іконоборства, коли було знищено безліч ікон, мозаїк і фресок. Проте і стародавні образи, що збереглися, і більш пізні ікони Христа Спасителя мають загальні характерні риси.

На іконах Ісус Христос зображений в традиційному одязі свого часу. Він одягнений в хітон, який представляє собою сорочку, іноді без рукавів, з Клавом на правому плечі – вертикальною смугою, що символізує чистоту і благородне походження. Поверх хітона на плечі накинутий гіматій – смуга тканини, яка використовувалася в якості плаща.

Обов’язковий елемент образу Спасителя – німб, в який іноді вписаний хрест. Він вказує на божественну сутність земного образу Ісуса Христа. Права рука осіняє людей хресним знаменням, а в лівій руці знаходиться книга або сувій. Якщо книга закрита, її називають Кодексом, відкрита книга, Євангеліє, обов’язково містить вислови з Біблії, які можна прочитати.

По обидва боки від образу розташовані елементи монограми, які означають скорочення від імені Ісус Христос.

Найбільш шановані ікони Христа Спасителя

До наших днів дійшли близько 20 варіантів написання лику Ісуса Христа. До найбільш шанованих православними християнами образів відносять такі ікони:

  • Господь Вседержитель (Спаситель) – центральна ікона всієї християнської іконографії. Саме до неї віруючі в першу чергу підносять свої молитви до Господа.
  • Великий Архієрей або «Цар царів», ікона, яка прославляє образ Ісуса Христа в його земній величі.
  • Ісус Христос Добрий Пастир, ікона, яка ілюструє біблійну притчу про загублену вівцю і Доброго пастиря.
  • Вседержитель, образ, який створений на ствердження триєдності божественної суті Ісуса Христа.
  • Спас Нерукотворний (Спас на Убрусі) – ікона, що є зображенням відбитка лику Спасителя, відбитого на хустці, якою Ісус утер своє чоло.
  • Розп’яття Христове – займає найвищу точку в вівтарі в православних храмах, символізує подвиг Ісуса в ім’я порятунку.
  • Деісус – вид ікон зі Спасителем, де він зображений в оточенні Богородиці та інших святих, які звертаються до нього з молитвою.

Ікони Ісуса Христа з бурштину

Ікона Ісуса Христа займає найпочесніше місце в будинку кожної віруючої людини-християнина. Саме до неї найчастіше звертаються з молитвами. Образ Христа, виконаний з бурштину, часто стає священною сімейною реліквією, святинею, яка захищає і оберігає рід, зміцнює всіх його членів в вірі, любові і милосерді.

Інтернет-магазин «Янтарна кімната» представляє різні види ікон Ісуса Христа, виконані вручну з бурштину рівненської групи – ювелірного каменю достойної якості, визнаного у всьому світі. Майстри ретельно підбирають мінерали, які, завдяки своїм властивостям, здатні передати самі невловимі відтінки зображення.

Янтар – це єдиний з каменів, який по праву можна назвати живим. Сформований зі смоли хвойних дерев, він упродовж тисяч і мільйонів років набув здатності вбирати енергію навколишнього світу і віддавати її людям. Так, ікона Ісуса Христа, створена з бурштину, вбере все молитви віруючих і передасть її наступним поколінням.

Як купити ікону Ісуса Христа з бурштину?

Для того, щоб купити янтарний образ Спасителя, досить зайти на сайт «Янтарної кімнати», вибрати ікону з каталогу і зробити замовлення. Обраний образ буде доставлений покупцеві з України протягом кількох днів, а доставка в міста Київ, Одеса, Харків і Дніпро не займе більше одного-двох днів.

Вибираючи ікону Ісуса Христа, важливо пам’ятати, що від її розміру залежить ціна. Також на вартість впливає матеріал обрамлення, підкладки, наявність захисних елементів і т.д.

У будь-якому випадку, кожна ікона, придбана в «Янтарній кімнаті», виготовлена з мінералів, якість і походження яких підтверджується документами. Додатковим свідченням сумлінного ставлення «Янтарної кімнати» до своїх покупців може служити той факт, що її вироби без проблем можна перевезти або відправити за кордон службою доставки.

Яка б ікона з бурштину з образом Христа Спасителя не була обрана – найголовніше – підносити до неї молитви, наповнені щирою вірою в Господа Бога, виконані смиренням і любов’ю.

Ікона Спасителя з бурштину