Декоративна тарілка – предмет із багатою історією. Перші ємності, які з натяжкою можна було назвати тарілкою людина виготовляла ще до нашої ери. Розкопки і аналіз знахідок показали, що такі вироби використовувалися вже в епоху неоліту. На той момент як елемент декору вони не розглядались.

За часів античного Риму і Греції тарілки виготовлялися з срібла, золота, розвивалося мистецтво виробництва керамічного посуду. У той же період з’явилися перші декоративні блюда, ці тарілки призначалися не для прийому їжі. Їх роль полягала в демонстрації хорошого смаку господаря житла, формуванні інтер’єру приміщення. З тих пір призначення декоративних тарілок не змінилося.

У VI-VII століттях Китай додав до переліку керамічних і металевих ще й порцелянові декоративні тарілки. В Європу такий посуд відносно невеликими партіями почав проникати тільки в XIII-XIV століттях. У той час навіть в будинках багатіїв вона не з’являлася, тільки королі могли дозволити собі таку розкіш.

На території стародавньої Русі з декоративними тарілками складалася приблизно та ж ситуація. Їх використовували і як прикрасу житла, і навіть як нагороду слуг за особливі заслуги, аналог сучасних орденів. Остаточний же поділ тарілок на столові прибори та декоративні елементи відбувся тільки в XVIII столітті.

У ХХ і початку XXI століття декоративні тарілки не втратили популярності. Керамічні, дерев’яні, металеві тарілки нарівні з картинами і скульптурою використовуються для створення інтер’єрів приміщень.

Тонкощі оформлення декоративних тарілок

Дизайн декоративних тарілок суворо не регламентується. Це може бути репродукція знаменитої картини, зображення тварин, красот природи. У центрі сюжету можуть бути і символи, наприклад, знаки зодіаку, державні діячі та знаменитості, пам’ятники архітектури. Можна купити декоративні тарілки із зображеннями святих.

У магазині «Янтарна Кімната» є готові декоративні тарілки, оформлені в різних стилях. У продажу є:

  • тарілки із зображенням значущих для України особистостей (поет Тарас Шевченко, козак Мамай);
  • таріль з петриківським розписом бурштином;
  • широкий асортимент декоративних тарілок із сюжетами релігійної тематики;
  • репродукції таких картин як Зоряна ніч (Ван Гог), Дерево життя (Густав Клімт);
  • сюжети на морську тематику, на таких тарілках зображені кораблі і море.

Крім цього, ми готові виготовити декоративну тарілку відповідно до ваших вимог. Обговорюється сюжет, габарити тарілки та інші деталі.

Як купити декоративну тарілку з бурштину

У магазині декоративних тарілок «Янтарна Кімната» можна замовити будь-яку тарілку, ми відправляємо посилки службами доставки по Україні і за її межі. Якщо на сайті асортименту декоративних тарілок не вистачить, наші майстри готові виготовити її з нуля спеціально для вас.

Тарілка не повністю складається з бурштину. Застигла смола викладається на основі з липи товщиною 2 см. У виробництві ми використовуємо український бурштин і постійно контролюємо якість робіт, так що основу в готовому виробі спереду не видно.

Готові тарілки представлені в діапазоні типорозмірів від 21 до 50 см в діаметрі. Але якщо вам потрібна декоративна тарілка більшого діаметру, ми готові і це замовлення взяти в роботу. Як додаткову опцію можна замовити підвищений вміст бурштину, використати фарби для розширення кольорової палітри готового виробу. При необхідності магазин «Янтарна Кімната» зробить документи для митного контролю.

Врахуйте, що на виготовлення декоративної тарілки йде до декількох днів. Якщо плануєте тарілку як подарунок, оформляйте замовлення в «Янтарній Кімнаті» заздалегідь.