Портрет на замовленняне можна ототожнювати з фотографією. Твердження, що портрет – спосіб зображення дійсності, що прийшов з часів, коли ще не була винайдена фотографія, абсолютно невірний.

Коли фотографії не існувало живопис дійсно був єдиним способом відображення навколишньої дійсності, в тому числі і людей. Але з розвитком фотографії змінювалися і портрети, художники змістили акцент з максимального реалізму на відображення характерних рис моделі. В окремих напрямках живопису (кубізм, експресіонізм та інші) портрети взагалі не прив’язані до реалізму.

При створенні картини рішення, що залишити і чим знехтувати залишається за художником. Фотограф же в цьому питанні обмежений, при створенні фото він не може злегка змінити модель з тим, щоб підкреслити потрібні риси.

На ранній стадії формування портрета як окремого жанру в живопису Моріс Кантен де Латур говорив, що він буквально оволодівав душею людини і відображав її в картині. Риси обличчя теж важливі, але саме увага до чуттєвої складової робить портрет живим. Цим портрет на замовлення по фото або з натури і відрізняється від фотографії. Він вимагає більше зусиль, але результат того вартий.

Відзначимо, що деякі спотворення дійсності на портреті не обов’язкові. Фон, положення людини на картині та інші деталі залежать від замовника. Майстер може трохи прикрасити зображення, злегка змінивши анатомічні особливості людини або зробити упор на реалізм. В епоху класицизму для таких прийомів навіть виробилися окремі терміни – «лестощі» і «правда» відповідно.

Портрети на замовлення з бурштину

Україна стала батьківщиною такого напрямку в мистецтві як створення картин з бурштину. Цей прийом використовується і в виготовленні портретів.

На сайті магазина «Янтарна кімната» можете ознайомитися з прикладами робіт нашої майстерні. Сюжет може бути будь-яким – це може бути нейтральний фон, якась сцена з життя, наприклад, мисливець із здобиччю або просто портрет на тлі бібліотеки, природи, державної символіки (непоганий варіант подарунка для держслужбовців).

Також можна замовити портрет з фотографії. Якщо хочете зробити сюрприз близькій людині – це ідеальний варіант.

Замовлення ми приймаємо і через сайт магазину «Янтарна Кімната», і при особистому візиті в нашу майстерню. Знаходиться вона у м. Рівне, там же зможете ознайомитися з готовими роботами і обговорити деталі замовлення.