Ікона Святого Миколая або, як її ще називають, ікона Миколи Угодника, є однією з найпопулярніших серед віруючих усіх християнських конфесій. Особливого шанування вона здобула серед православних східного обряду, свідченням чого є безліч храмів, названих на честь Миколи Святителя.

Широко відоме свято Святого Миколая переступило межі християнського світу – його настання з нетерпінням очікують діти й дорослі в усіх куточках планети.

Історія Святого Миколая бере початок в 270-й році нашої ери, коли в багатій родині міста Міри, що в Лікії (зараз Туреччина) народився хлопчик. З ранніх років він старанно вивчав Святе письмо, підносячи щирі і гарячі молитви до Господа Бога. Після смерті батьків він отримав чималу спадщину, але, слідуючи заповітам Святого Письма, роздав його нужденним, не розкриваючи себе. Ця риса згодом яскраво проявилася в діяннях Святого Миколая – він творив добро абсолютно безкорисливо, не бажаючи виставляти благі справи напоказ. Відомий випадок, коли він допомагав бідній родині, яка мала трьох дочок. Коли дві старші дочки вийшли заміж, їх батько вирішив розкрити благодійника і простежив за молодшою донькою. Однак Святий Миколай суворо заборонив батькові розповідати про свою доброчесність. Це свідчить про істинно християнське розуміння добрих справ, коли людина, що здійснює їх, не вимагає нічого взамін, навіть звичайного визнання.

За багато благих діянь і щиру віру Господь за життя наділив Миколи здатністю творити чудеса. Відомі випадки, коли він рятував корабель, що потерпав від шторму, воскресив молитвою моряка, який зірвався зі щогли.

Святий Миколай став єпископом міста Міри, тому його ще називають Миколою Святителем Мірлікійським. Він відомий постійним заступництвом за обмовлених і невинно засуджених, виступав примирителем протиборчих, поборником справедливості.

Перші ікони Святого Миколая Угодника були написані ще за його життя, тому ми можемо приблизно уявити його образ. В іконографії Микола Чудотворець зображений на іконах в лику сивого старця з розумним поглядом і високим відкритим чолом. У лівій руці він тримає розкрите Святе Писання, а правою рукою чинить благословення. Іноді зустрічаються зображення з розпростертими в благословенні обома руками. Молитва біля ікони Св. Миколая додає впевненості у вірі, втішає стражденних.

До Миколая Чудотворця звертаються з молитвами про заступництво і допомогу в найрізноманітніших життєвих справах. Його благі діяння за життя настільки закарбувалися в пам’яті людей, що і сьогодні ікона Святого Миколая Угодника займає почесне місце в будинках людей, поряд з образами Христа Вседержителя і Пресвятої Богородиці.

Ікона Миколи Чудотворця з бурштину

Образ Миколи Чудотворця, виготовлений з бурштину, дуже точно передає внутрішнє світло, яке виходить від лику святого. Бурштин – дуже пластичний матеріал, який має органічне походження. Мінерал може мати колір усіх відтінків спектру, тому майстер, складаючи зображення, ретельно добирає камені, створюючи цілісний образ святого. Янтар не переломлює світло, тому ікона буде виглядати однаково з усіх кутів зору, незалежно від освітлення. Це відповідає іконописній традиції, яка передбачає, що лик, зображений на іконі, завжди дивиться на людину, яка підносить молитви, незалежно від її місця розташування відносно образу.

Особливу цінність представляють ікони Св. Миколая, вирізані з цільного масиву бурштину. Вони вимагають великої майстерності іконописця, адже один невірний рух може зіпсувати рідкісний ювелірний камінь великого розміру.

Де купити бурштинову ікону Святого Миколая Угодника?

Купити ікону Святого Миколая Чудотворця з бурштину найвищої якості можна в інтернет-магазині «Бурштинової кімнати», майстерні, в якій майстри найвищої кваліфікації складають святі образи з каменю рівненської групи. Якість і походження мінералів підтверджується офіційними документами, а кожна ікона супроводжується паспортом.

Ціна ікони Св. Миколая з бурштину складається з вартості каменю, обрамлення, захисного покриття і т.д. Вибираючи ікону в «Янтарній кімнаті», покупець отримує можливість купити образ потрібного розміру, виконаний в тій чи іншій манері, з додатковими деталями оформлення.

«Янтарна кімната» доставляє ікони по всій території України упродовж кількох днів, а в міста Київ, Одеса, Харків і Дніпро термін доставки не перевищує двох діб. Доставка за кордон проводиться в найкоротші можливі терміни. Для покупців «Янтарної кімнати» передбачено сервісне обслуговування виробів з бурштину.