Святий благовірний князь Олег Брянський

Святий благовірний князь Олег бачучи, наскільки минущі і неміцні земні багатства, відмовився від привабливою спадкової влади великого князя Чернігівського, передавши її своєму братові, а сам прийняв чернецтво з ім'ям Василь у створеному ним на свої кошти Брянськом Петропавлівському монастирі.

Святий преподобний благовірний князь Олег Романович Брянський разом зі своїм дідом святим князем-мучеником Михайлом Чернігівським і батьком - князем Брянським Романом Михайловичем брав (до прийняття ним чернечого постригу) у визвольних битвах за звільнення від полчищ Золотої Орди. Його ікона особливо шанована в тих будинках, де є новобранці та військові строкової служби, бо в молитві перед іконою Святого князя, звучать слова прохання про захист рідної землі від усякого ворога. Це означає, що і в мирний час в службі буде менше складнощів і небезпек і легше буде на серці тим, хто залишився чекати їх.

Пам'ять святого преподобного і благовірного князя Олега Брянського відзначають 20 вересня / 3 жовтня в день його упокоєння.